July 2013

28. duben - Paříž, den 3

9. july 2013 at 17:58 | Scriptin |  Fotky
Ano konečně další fotky. Opět kvalita otřesná, ale tak co už.
Ráno jsme se vydali do Versailles. Bože to bylo tak nádherný, ale udržovat by se mi to nechtělo. Ovšem víc než samoný zámek, mě okouzlily versailleské zahrady. Mohla bych tam strávit celý den a stejně by mi to nestačilo. S holkama jsme měly zrovna štěstí, byla tam fontánová show, bože to byla nádhera + jsme se každý zasmál turistům ze Zhulianu, samozřejmě že ne jim, ale tomu názvu :).
Po té někteří šli do Cité des Sciences a do přilehlého akvária. Já a Cheater jsme byly "pouze" v Cité, kde se mělo jít především na exhibici o da Vincim, la emy jsme si, jak jinak, prolezli i zbatek. Zamířili jsme do planetária, do "stánku" matiky, tak takováhle matika by mě snad i bavila. Ta byla spojená i s fyzikou a nakonec jsme zabloudily do "stánku" o genech. A ještě do dalších. A pak jsme se vyhladověle doplazily do Mekáče, protože nic blyžšího nebylo.
Pak jsme razili na Vítězný oblouk. Zase zabíračka jak u Eiffelovky, ale zase ten výhled :3 Co jsme slezly dolů, měli jsme ješě čas, který jsme strávili pozorováním několika street dnacerů. Od vítězného oblouku jsme se přesunuli do "kurví ulice", respektive ulice kde je Moulin Rouge a kousek na tím Sacre Coeur - ten mě moc nezaujal. Spíš mě nadchli pouliční umělci a tam jsem taky zkusila francouzskou bagetu. Jasně proč nedělat bagety, které zákazníci nedají do pusy. Ale byla čerstvá, nevím jak holek, ale moje určitě, aneb na zelenine to člověk pozná okamžitě :D Od Sacre Coeur jsme si sešli dolů do kurví ulice - jestli se divíte proč ten název. Ta ulice vypadala asi tak - bordel, bordel, bordel, sexshop, bordel, sexshop, bordel, bordel. A plno pasáků. Však proč ne, hlavně že jsme tam měli asi tří hodinový rozchod, sice jsme chodili ve skupinkách, ale i tak.
No a z tama jsme se ještě nějak dopravili na Light show k Eiffelovce a pak už jen do hotelu, kde jsme vyčerpaně padli za vlast. Ale co nesmím opomenout, jesli jsme kolem obchodu s anime postavičkama a pak jsme procházeli kolem nějakých puberťáků co prodávali mangu :3
BéTéWé, první tři fotky jsou mobilové, první dvě jsou foceny při odjezdu z Versailles a Heinekena snad představovat nemusím. Ano v Paříži vám prodají pivo a celkově chlast i cigarety bez občanky :D
A bohužel, fotky jsou opět v opačném pořadí.Holidays, finally.

8. july 2013 at 0:11 | Scriptin |  Život
Yep, flákám to. Stejně to tu nejspíš nikdo nečte. Ale i tak, upřímně, noťas mám už týden doma, ale jelikož jsou prázdniny, tak na něm moc nejsem.
Co se týče vysvědčení. No, poslední týden byl zajímavý. Propadala jsem a zároveň jsem bojovala o vyznamenání. Zatracená admina. Měla jsem ji mít dopsanou do pátku, tak jsem si na poslední chvíli koupila onen program - ZAV. A co se stane? Spálí se mi zdroj napájení. Bondovka jak prase, ale nakonec jsem to dopsala u sousedů.
V pátek jsem upřímně řečeno ještě ukecávala matikáře a učitelku z administrativy. Matikář mi chtěl dát s průměrem 2,3 trojku. Prej proto, že nechodím k tabuli. Jenže komu by se chtělo k tabuli, když učivo nechápete a učitel vám dá příklad, který nevypočítá ani on? A z adminy jsem to měls přesně na půl, i s kamarádkou. Ale dali jsme to. Upřímně by mi bylo vyznamenání ukradený, kdyby za to nebylo stípko. A protože všechny ostatní známky byly tvrdě vybojovány, koupila jsem si za "odměnu" BubbleTea a Hobita, kterého jsem jen tak mimochodem už dočetla. J. R. R. T. byl génius.
V sobotu u nás byla K, tedy ona došla už v pátek večer, ale to jsme jen koukaly na TV a debatovaly. V sobotu jsme hráli DnD a na večer jsem šla já k ní, neb mě dopoledne opustila. Než jsem za ní vyrazila, dočetla jsem Andělé a démoni, rozečetla jsem Ztracený symbol a do svého čtenářského deníku jsem si přidala Farmu zvířat a Geishu. Ztracený symbol jsem již taky dočetla.
V neděli jsme měli plán jet na koupák, pršelo. Hezky se udělalo až na večer a nás nenapadne nic lepšího, než že se stavíme za kámošem. Rozumějte, Pasta bydlí ve vedlejší vesnici a došli jsme za ním cca v 21:45. Nám hold nedošlo, že na rozdíl od nás, jde na druhý den do školy. Ale zapařili jsme DnD a odešli jsme od něj až v jednu ráno.
Ne opravdu jsem se jen tak v pondělí neulila. Měla jsem cestování po doktorech + jsem zanesla do opravny noťas a v úterý jsem byla na pohřbu.
Ve středu jsme měli sportovní den a ve čtvrtek jsme uklízeli skříňky a v pátek výzo. Konečně jsem si mohla říct, že jsem úspěšně přežila prvák. Na večer jsem s K jela do Zlína. Na představení Sluha dvou pánů. Bože to bylo tak geniální a ty hlášky! Ačkoliv je hra původně od Shakespeara, tak úprava dialogů, aby se hodili ke Zlínu ("Kam jdeš?" "Ale jenom do jabka na zmrzlinu.") a k dnešní době (ČTK: Praha chystá novou vládu! Vládu plnou kamarádů!) se prostě povedla!
Víkend jsem nečekaně strávila u K, btw už se u nás na vesnici, říká, že spolu chodíme. LOL. V pondělí jsem jela pro noťas. A zbytek týdne jsem trávila střídavě nakukování do učebnice latiny, hraním DnD, Tery a LOLka, čtením, oxidováním u K nebo K u nás.
Inu mám během tohohle týdne trochu prokopat blog, a udělat takový prázdninový úklid, jak u sebe pokoji, tak tady. Pořádně se zabořit do latiny, nakreslit pár věci, číst, zajet k babičce a ve středu by měl být slučák, i když ten nejspíš vynechám a ke konci týdne budu zase s K a máme v plánu koupák.