July 2012

Kurovický lom

24. july 2012 at 2:12 | Scriptin |  Fotky
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych upravila fotky z lomu, o kterém jsem se kdesi zmiňovala, že mi to, ale trvalo.
No, všechny fotky jsou zmenšené, některé ořezané a uvšech je upravený kontrast. A fotka je klikačka, nechtělo se mi sem dávat všechny ty fotky, i když jich až tak moc není.Záchranej kruh

24. july 2012 at 1:52 | Scriptin |  Fotky


A jak to bude dál?

21. july 2012 at 0:22 | Scriptin |  Život
Ve středu jsem odjela (jak jinak) za K. a s ní jsem se vydala do Starého Města. Stavily jsme se u jejího taťky, nechaly si tam tašky a šly za Z. Ta už nám na kole jela naproti. A to bych nebyla já, kdybych si od Z. nepůjčila kolo. Musel to být zajímavý pohled. Ale jela jsem.
Pokecaly jsme o všem možném, tedy hlavně duchařinu. Co už s námi, nemůžem si holt pomoct a tohle nás prostě fascinuje a věříme, že to všechno existuje. A stejně doteď nechápu, proč byli leváci považováni za Ďáblovy pomocníky. Připadám vám snad jako Ďáblův pomocník? (Ano, jsem levák.)
Kolem půl deváté jsme se vydaly zpátky. Přespaly jsme taťky (a jeho nové manželky) K. Poblbly s J. - Nevlastní sestra od K. A jely domů.
Dneska jsem stávala v šest ráno! Chápete? Fuj, ale tak očního mám odbytého, takže zase až za rok. A 8. srpna jedem k zubařce. Pomoooc! T__T
Kolem šesté jsme se vydali na návštěvu, po dvou letech se tady ukázala teta Monika i s jejím novým přítelem a jejím taťkou. Mě málem nepoznala, ale ona se nezměnila. Jen by se tu ještě mohla ukázat teta Meggy.
Abych to uvedla na pravou míru, nejsou to moje tety, ale známí, však to znáte. A jezdí sem na dovolenou z Německa.

A abych se dostala k nadpisu.
Mám plány na změnu, jak tady, tak ve svém šatníku, tak i ve věcech do školy.
1. Potřebuju udělat nový design.
A bod pro mě, snažím se překonat svoji stydlivost a nějak víc komentuju.
A konečně musím napsat tu recenzi na Spiral a další věci. A ráda bych sepsala článek o tom, jak jsem cestovala přes blogy. Od anime-wolrd, před doupe-zvrhlika až po teď.
2. Černá mi nestačí a mám ráda extravaganci, tak bych chtěla jít na konci prázdnin na fialovo, já prostě musím mít fialové vlasy!
A trošku změnit šatník, víc sukní, víc punčocháčů a všechno to skloubit do takového grunge/hipster/tvrdšího stylu. A víc bot!
3. Musím si do školy pořídit: Novou tašku - pokud budou skříňky, pokud ne, tak nějaký hezký batoh. Pouzdro si upravím. Ale potřebuji šanony, počítám s tím, že budu mít víc sešitů i učebnic a tak, abych měla vše hezky uspořádané, tak je dát do šanonů. A navíc, mám v šuplíku i vysvědčení a všelijaké diplomy, ocenění a pamětní listy, takže ty bych tak taky chtěla dát. A už nutně potřebuji diář. Celkově chci ke škole přistupovat takovým… víc zodpovědnějším způsobem. Hlavně, abych se ve všem vyznala, protože v devítce jsme měli tolik sešitů a učebnic, že dva šuplíky padly na učebnice (ve vrchním ty velké a v prostředním ty malé) a v dolním sešity, které jsem dělila na modré a červené a sotva se v tom vyznala.

A jinak, konečně jsem něco nakreslila. První pokud dopadl katastrofálně, druhý zveřejním. Začala jsem číst Irské duchařské historky a mám se fajn.

Rozlučák přežit

17. july 2012 at 1:48 | Scriptin |  Život
~ psáno v pátek 14.7. ~
Tak ten náš rozlučák byl teda něco. Heh, to byly hlody. A kolikrát se mi podařilo spadnout! A dvakrát jsem skončila v příkopě. No krásný no. A to se člověk chtěl dostat jen z pole. No jo, vesnice, jsme ani nevěděli, jestli jsou použitelné kadibudky a tak se chodilo do pole. LOL.
A nakonec tam ještě došla i moje mamka, takže jsme popíjeli a kouřili i sní O_o. Si tak vybavuju, jak jsem si kdysi říkala, že nebudu pít a nebudu kouřit. Hmm… Piju, co se týče kouření… občas, spíš hulím vodárku. Ach ta dnešní mládež, co?
A stejně nás odrovnala mamka. Že prej, proč by jí mělo vadit, že chlastáme, vždyť nebyli jiní.
Heh, domů jsem se dostala kolem čtvrt na pět, ráno. Po tom, co jsem si půjčila čísi kolo a jela se projet. Stále umím jezdit" Yahooo! No došla jsem domů, dala si sprchu a padla za vlast.

~ psáno v pondělí 17.7. ~
A už ani nevím, co jsem chtěla napsat, během toho mi došla K., spala u nás a v sobotu jsme jeli na výlet na loď Morava. Mám fotky, ale kdy se dostanu k tomu je upravit? Ještě mám upravovat ty z toho lomu a ještě několik dalších.
K. odjela v neděli, no spíš odešla a dalšího scuka máme ve středu.
A víte co je krásný? Že jsem si nějak pokřivila brýle.

Hm, hm. Po několika měsících jsem si konečně uklidila v pokojíku. Teda jako já uklízím průběžně, nejsem až takové prase, ale takový ten velký generální úklid, ne jen utřít prach, vysát a uklidit vše na své místo. Člověk by nevěřil, co všechno jsem skladovala za haraburdí. Ale našla jsem pár dětských her na komp. Sousedé s pekla jsou klasika, ale nešel mi nainstalovat Zoo Tycon, tak jsem si stáhla rovnou dvojku a nemůžu se od toho odtrhnout. Tedy j ano, komp už jaksi jo. Je to strašně moc na výkon a už se mi dvakrát přehřál a vypnul se. Tak si dávám už radši pozor.

A jinak mám kreslící, ale nemůžu se k tomu dokopat, radši čtu.
A hraju Divoké Kmeny, když už se nemůžu stát diktátorem tady, tak proč ne tam?
A stáhla jsem si několik shimeji. Takový ty chibíky co lozí po obrazovce a dělaj různý věci, konkrétně mám stáhlýho Deidaru, Sebastiana, Itachiho, Pikachu, Snapea a desátýho Doktora. Jsou super cute :3
A ráda bych změnila design, jen se obávám, že bych tam dala něco s narutovskou tématikou. Už zas to na mě leze. Teda hlavně mě baví číst fanfikce, ale i tak. Já si snad na konec začnu číst i mangu.

Úplněk

16. july 2012 at 23:06 | Scriptin |  Fotky
Just some photos of moon. The last one is my favorite and the firts one is original.
And yes, I have one of my moment, when I want talk/write in English, I know, my English is bad, but who care?


A jedem se koupat!

10. july 2012 at 0:20 | Scriptin |  Život
Prvních pár dní jsem se jen tak válela, v pondělí jsem jela do knihovny, kde jsem měla scuka s K., a pak jsme si zašly na zmrzku.

Ve čtvrtek mě K. i s rodinou (tedy s mamkou a jejím přítelem F.) vytáhli na koupák. Jeli jsme kamsi až za Bystřici p. Hostýnem. Nevím, jak se to tam jmenovalo, ale vím, že v tom bazéně byla voda, ze které se dělá Hanácká kyselka :). Popíjeli jsme pivo, Zkusili jsme jakési s yuzu a limetkou, ale bylo dobré.
A nakonec to dopadlo tak, že u mě K. spala. Zkoukly jsme pár dílů Věřte Nevěřte a šly spát. Pátek jsem měla relativně pro sebe = prospala/pročetla jsem ho.

V sobotu jsme vyjeli (opět já, K., její mamka a F.) na koupák… No, já si teda myslela, že jedeme na koupák, ale ocitli jsme se v Kurovickém lomu. Je tam nádherná voda, ostatně mám fotky a hodlám je sem přidat.
A bylo to pěkně hluboký, ale na šířku jsme si to přeplavaly, za účelem najít si nějakou větev, která by nás udržela. Ona tam bylo totiž jedna krásně velká, ale tu nám kdosi zabral. A tak jsme hledaly a nenašly nic. Byly tam sice větve, ale upevněné někde hluboko, jelikož s něma nešlo pohnout, ani když jsme se na ně obě dvě pověsily a jen se trochu zhouply, tak jsme si tiply, že budou až na dně. A když vezmeme v potaz, že to může být tak +- 7 metrů hluboký… Aspoň, kdyby nevypadaly jak živé, byly řádně děsivé, že jsme od nich radši vypadly.
A jak jsme později zjistily, těžil se tam pískovec, zjistily jsme to potom, co jsme na okraji začaly odlamovat záchyty (takový ty vrstvy, na který si člověk stoupnul, aby nesklouznul a nepotopil se) a začaly je lámat a dělat si z nich žabičky. Já se je naučila házet! *.*
A jelikož jsem expert, tak jsem se nemazala opalovákem a krásně se spálila, záda už zhnědla, ramena jsou sice stále citlivé, ale už jdou. Zadek už taky zhnědnul (ano, spálila jsem si i zadek) a opálila jsem si i nohy. Hehe, a kde je moje předsevzetí, že budu i v létě, jak ředitelka vápencových dolů? Ale nejhorší na tom je, že jsem si spálila i ksicht. Respektive líčka, nos, čelo, jeden spánek (to je tak, když si dá člověk vlasy za jedno ucho a za druhý už ne), ucho a pěšinku na hlavě. Ale fakt solidně, pěšinka stále bolí, na jednom líčku a na nose se mi udělaly puchýřky, alespoň už čelo, druhý líčko a ucho nebolí a v rámci možností zhnědly. Aneb rovnoměrnému opálení zdar!
A jelikož rodiče nebyli doma a bále se, že kdyby byla bouřka, že se budu bát, tak ať raději spím u K. Co čert nechtěl. V Napa, byla větší bouřka, než u nás.

V neděli jsme se ještě jeli slunit, ale tentokrát už jen já, K. a F., jen na štěrkáč do Otrok. Jsem si tam rozbodla a rozřízla o ty kamenu nohu. Au, bolí to ještě teď. Ale byli jsme na šlapadlech! Jsme ten langoš k obědu rovnou vyšlapaly. A klidně bych si to zopákla, bylo to strašně fajn.

A dneska straším doma, všechno dospávám a těším se na zítřejší rozlučák. Nebudu zapírat, že se tam těším kvůli tomu chlastu, ještě, že mám tak fajn rodiče, a že jim nevadí, když si něčeho dám, ale nesmím přijít úplně zřízená, což u mě fakt nehrozí.

Kytičky

9. july 2012 at 23:51 | Scriptin |  Fotky
V poslední době mě vážně chytlo focení, i když trochu říznuté s grafikou, protože dost fotek upravuju. Stejně jako tuhle.
Ostuda, tatík je v ČZS a já jsem ráda, když poznám základní rostliny. Ale tak dokud vím jak se o ně starat, i když je nepojmenuju…


Růže

7. july 2012 at 8:59 | Scriptin |  Fotky
S polus s hřibky jsem vyfotila i krásně rozkvetlou růži.
První je originál a zbytek upravený.


Hříbky

3. july 2012 at 23:02 | Scriptin |  Fotky
To je tak, když je člověk v rodině houbařů. A jo je jich víc a ani jedna není upravovaná.


Chaloupka

3. july 2012 at 22:55 | Scriptin |  Fotky
Jsem se dneska nějak rozjela, co? :D
Chaloupka je taková ta věc, do které se dají takové ty voné vůně a zapálí se svíčka. (Popis jak stehno.) Když, ale já už nevím jak se to jmenuje.
Jinak, je vyfocená na naší skalce, už se v ní svíčka nezapaluje :D.