June 2012

Tak a je konec.

30. june 2012 at 19:47 | Scriptin |  Život
Vážně jsem nevěřila, že mě to až tak sebere, ale je to tak. Už nejsem žák Nové školy v Napajedlích, al už jsem student na Polytechně.

Ve čtvrtek jsme měli vyřazko. Fotky mám, ale sem je dávat nehodlám, budu diskriminovat a jsou jen a jen na facebooku, opravdu je nechci sem dávat, neb se na nich tvářím jak idiot a pak onen hlavní důvod, ex-spolužáci by s tím určitě nesouhlasili. Jo, jasně, je tu fotka z Bludiště, ale to je něco jiného.
Vyřazko bylo pěkné. Holkám to slušelo a člověk by nevěřil, jak to klukům v kvádru sedne (no jo no, mám pro chlapy v kvádrech slabost). Líbila se mi i kulturní vložka, ta druhá, co zpívala Rolling in the deep, byla úžasná. Po celou dobu jejího zpěvu jsem měla husinu.
A pak to přišlo, jakožto Céčkaři jsme šli a posled, ale o to to bylo horší. Celou dobu, než jsme nastupovali na podium, se mi chtělo brečet, na podiu knedlík v krku a pak jsme s Kl. sedly zpátky a už to jelo. Opravdu jsem netušila, že mi až tak ta třída přirostla k srdci a fakt jsem bulela.
Jinak, pamětní list je nádherný, takovou propisku co nám dali, vidím prvně a s tou druhou už píšu a karafiát je na okně. A i po skončení jsme se fotili, takže fotek je moc, ale vůbec mi to nevadí.

Včera výzo. Dopadlo dobře, tři trojky - z matiky, češtiny a chemie. Jinak dvojky a jedničky. Takže se zadařilo.
Na nádvoří, jsme tentokrát nestáli v řadě, ale hezky uprostřed, jako deváťáci. Ale jen my se musíme fotit, když už jsou všichni seřazeni :D. Při proslovu ředitele stihl P. spadnou, a Kl. si sednout. Prostě Céčko.
A Bubák (aka Bubela aka náš třídní… vlastně už bývalí třídní) si pro nás připravil překvápko, že se s námi takhle chce rozloučit. Smíchal štěstí, zdraví a tak dál a vznikla z toho směs, kterou dal všem po lžičce. A jistě, že to byl Pribináček :D.
Rozloučila jsem se i z Jaruškou, mám na ni adresu i číslo, takže na sebe kontakt máme :), za ní budu o prázdninách chodit a pomáhat jí uklízet ve škole :D.
A i to jsem obrečela, vůbec se mi z é školy nechtělo. Fakt, že ne.
Pak jsem se jako třída, naposled vydali na zmrzku, pak na zastávku, kde jsme se všichni poobjímali a rozjeli se do svých domovů.

Já a ještě pár z Old, jsme museli za starostkou, jakožto končící deváťáci. Tož nám pogratulovala, dala studentskou pečeť, růži a postavičku sovy a šly jsme domů. Kde já chytla milované jahoďáky a tak jsem šla psát. Na večer jsme šli grilovat k babičce, kde jsme pak blbli se psem. Šikula to, vyskočil si na stůl, podíval se a zjistil, že už jsme všechno snědli, na to seskočil a ukradl chleba v tašce a letěl do boudy. Jsme z něho nemohli a jelikož si Bastien ráda hraje, tak že se mu mamka schová. Prej do auta, jenže jak rychlo otvírala dveře, tak se s nimi praštila, přímo mezi oči a rozrazila si čelo. Prej "Podívej, co jsem udělala." A strýc je taky dobrý, si myslel, že něco udělala na autě. Ale má tam dobrou bouli a ještě pak dostala hadrou, když se děda rozmáchl. Aneb začně to tím, že Kl. rozbije talířek, já se pořežu, pak mamka vletí do mucholapky a na konec si ještě rozrazí čelo :D.
A kolik létal chroustů! Jsem neodolala a chytala je :D.

A dneska… koukala jsem na Věřte Nevěřte, čtu fanfikce a popíjím griotku, aby mi na ty křeče něco pomohlo, protože na to pivo jsem ten panadol radši nebrala.

Plivu plíce

27. june 2012 at 22:01 | Scriptin |  Život
Dneska se měly tisknout pozvánky na vyřazko, samozřejmě, že se třídnímu nelíbily a tak jsme je ještě dodělávali. Ale udělali, všechno je zarovnané, fotku máme hezkou a citát je taky bodrej.

Čím míň toho vím, tím víc se učím. Čím víc se učím, tím víc toho vím. Čím víc toho vím, tím víc toho zapomenu. Čím víc toho zapomenu, tím míň toho vím, tak proč se vlastně učím?

A když už se bylo u toho, tak jsme rovnou zanesli headmasterovi pochvaly ředitele a třídního, se mi nelíbili, tak mě posla., ať jdu za třídním a ať on udělá novou. Jsem letěla přes celou školu, jsem myslela, že ty plíce vyplivnu. Pak jsme ještě ony pozvánky, už vytisklé, roznášeli po učitelích, než je člověk sehnal všechny, to byla prdel. A to bychom nebyli my, kdybychom nedělali hovadinky, že? A jak se tak dívám, tak to vypadá, že tam byla celá třída, nene, jen já, Š. a S., ale my si vystačili.
Co se týče vyřazka, tak je zítra ve čtyři. Deváťáci, tam maj bejt samozřejmě dřív, tak než to začne, jsem mamku s babičkou poprosila, jestli by nekoupily slona pro naši paní uklízečku Jarušku a pro češtinářku - Poláškovou, třídnímu dáváme společný dárek a to rovnou na vyřazku. Hrnek s naší fotkou a masovou kytku. A jelikož se mamka rozhodla fotit, tak snad budou i fotku - pokud budou použitelné :D. A už to vidím, budu bulet, nebo aspoň natahovat. Sakra, si živě pamatuju, jak jsem se s P. minulí rok bavila o tom, že už teď je taková ponurá atmosféra, co teprve až budem odcházet my. Letí to nom.

A mamka s babičkou mě naštvali, jsem babičce ukazovala třídní fotky a na jedné mi jdou vidět špeky, tak hned začaly řešit, že nic nedělám, že bych měla zhubnout. Že jinak se mi budou posmívat a podobné srance. Do prkýnka! Mě je jedno, co si mě myslí ostatní, jasně není mi zrovna dvakrát příjemné, když se někdo cizí začne smát (obyčejně jsou to růžovoučQé fiflenčičQi a smějou se jen kvůli tomu, že jsem celá v černé, no spíš černobílé), ale nikdy v životě je neuvidím, tak co no. A já jsem se svou postavou spokojená. Mám velký prsa a výrazný pas, umím se podle toho oblíkat, nějakou tu soudnost mám, tak co? A víte co je zajímaví? Že jediný, kdo kritizuje moje špeky, jsou špekouni. Ať už to je ona mamka s babičkou (ne, že bych je chtěla tím "špekouni" urazit), nebo jistá *píp* od nás ze třídy (ale tuhle už urážím). Díky bohu, za to, že si umí vybírat přátelé, kterým je povětšinou jedno, jak vypadám. A ačkoliv mi jich pár řeklo, že na první pohled nic moc, ale že když mě začali poznávat trochu víc, tak že jsem fajn a -světe podržte se- milá.
Je sice fakt, že mám nadváhu, ale není to extrém, a kdyby se mi chtělo, tak to shodím, ale mně se nechce. Mně by se po mojí plnoštíhlé postavě stýskalo. A kdo to říkal, že špeky jsou madla lásky?

Strašně rychle to uteklo

23. june 2012 at 17:25 | Scriptin |  Život
Panebože, už jen týden a prázdniny. Na jednu stranu se těším, až z toho blázince vypadnu, ale zase na druhou stranu se mi bude snad i stýskat. Jsem v devítce = vycházím. Je mi úzko, když vím, že už jen týden budu moct chodit za naší úžasnou Jaruškou, že už si za chvíli nic nekoupím v bufetě, že už nebudeme dělat takové vylomeniny, že už nebudeme štvát Gabrielku… A jo, bude se mi stýskat i po některých učitelích. Po Vaculovi a jeho grimasách, pazvucích a ticích, při naší (ne)výslovnosti v angličtině a v němčině i po tom, jak si děláme srandu z jeho peugeotu aka Rychlého šípu aka herce. Po Poláškové a její snaze nás naučit aspoň trochu češtiny, ať nejsme za lamy. I po Gabrielce, protože i přesto, jak ji nehorázně sereme, tak na nás ještě nepožádala o napomenutí třídního či hůř, ačkoliv bychom si to zasloužili. A celkem i po třídním - Bubelovi, protože když má dobrou náladu, tak je bodrý. Kolikrát jsme se díky němu neučili a jen si povídali a jakej jinej učitel by vám řekl výsledky? Ovšem, aby to uznal, tak musíme mít výpočet, ale i tak. A proč? Protože jahoda se šlehačkou ani banán na stromě nerostou. (© naše třídy, ústřižek s proslovu). A bude mi chybět i učitelka, která nás už nějakou dobu neučí, neb je v důchodu - Vodicová. Jen ona uměla tak úžasně oživit dějepis a nebála se říct svůj názor na danou věc a řekla i své zážitku, pokud tam byla. A taková perlička, s jednou třídou se vsadila, že pokud všichni udělají přijímačky, tak udělá stojku. No, třída je udělala a ona fakt tu stojku dala.

No dobře, sice u školy zůstanu, ale z jiného soudku, písemku z matiky jsem dala na tři, čili budu mít tři trojky, z matiky, z češtiny a z chemie. Málem jsem měla i s přírodopisu, ale ten jsem nakonec dala na dva. Sice jsem se o něco zhoršila, ale nemůžu si stěžovat.

A teď úplně něco jiného. Mám konečně šaty na vyřazko, jak jsem o nich psala posledně. Jsou prostě úžasné, a dokonce k tomu i ty boty jdou, nemusím si kupovat nové, ale stejně si pak zajedu nějaké koupit. Ale co mě strašně žere, je že jsem někde ztratila svoji union jack placku. FUUU. To naštve a zrovna teď, když ji nutně potřebuju. Si budu muset vyrobit.

Nightwish - Storytime

23. june 2012 at 16:58 | Scriptin |  hudba
Tak s tímhle mě Nightwish mile překvapili. A ačkoliv Anette moc nemusím, tak tady jsem ji oblíbila. A přiznávám se, že jsem videoklip neviěla, vypnua jsem ho hned po tom, co se tam objevil klaun, jak já je nesnáším.


Spiderman blend

17. june 2012 at 13:12 | Scriptin |  Ostatní
No… neřekla bych, že je to přímo blend, ale jak jinak to označit. Jestli máte nějaký nápad, piště! :D
Blend je do soutěže u Shio, téma je zní "Hrdina mého dětství", tak to mohl být jedině Spidey. Je to k nevíře, vzhledem k tomu, že pavouky opravdu nesnáším a kdykoliv nějakého vidím, tak následuje zběsilý úprk, ale Spidermana jsem si oblíbila, ono to bude tím, že to není pavouk, jen ho pavouk kousl :D.


If you want to be a hero you need to have dreams

17. june 2012 at 12:42 | Scriptin |  Život
-Edward Elric, FMA
Mám tu citaci strašně ráda, a proto mě maximálně potěšilo, když se objevila v téhle soutěži. Ihned to mělo můj hlas a to mě přivádí k tomu, že nemusíte pro mě hlasovat, ale Spidermana by to potěšilo :D.

Jak to tak vypadá, tak na výzo budou tři trojky. Z češtiny, protože jsem totálně domamlasila závěrečnou písemku, dostala jsem za 3, z chemie, protože tam ze známek 3,3,3,1 nejde nic jiného udělat, aneb já deriváty čehokoliv nesnáším. A snad i z matiky, doufám, že mi nedá za čtyři, protože jsem na písemku totálně vykašlala. Mám jeden příklad dobře a nějaké zápisy, pokud bude počítat body za zápisy, tak bych z toho mohla dostat i tu trojku, ale jinak mám za čtyři, ale tak s průměrem by mi to nějak pohnout nemuselo.

A vyhlídla jsem si naprosto úžasné šaty na vyřazko. Za 280 KáČé, což opravdu není moc. Červené, podpásané pod prsama s poněkud větším výstřihem (do kterého mám co dát), v předu kratší, v zadu delší, takový ten antický střih, dalo by se říct. Ve středu se na mě půjdu podívat i s mamkou, aby mi to schválila i ona. Jen doufám, že tam budou, jinak jsem v háji :'D. Ale pokud je budu mít, tak vás neochudím a hodím sem fotku.

V pátek, jsme po chemii odešly a šly na exkurzy do čističky odpadních vod. No… kdybych věděla, že to tam bude takové jaké je tak řeknu mamce, aby si pro mě přišla a ani bych tam nešla, nejen že jsem tam šlapala v podpatcích (to je tak, když mi akorát řeknou, že se jde do čističky a nic víc), k tomu ten smrad byl strašný a v podstatě jsem se dozvěděla, to co už vím. Strýc kdysi pracoval v čističce a jednou mě tam vzal, ale rozhodně to tam tak nesmrdělo.
A díky tomu, že jsem ve čtvrtek zmokla, jsem byla nachcípána a teď k tomu, jak se lezlo té čističky, tak zpocená jak prase, zafoukal větříček a už to bylo. No to je úžasné, aspoň nebudu muset vymýšlet omluvenku za pondělí a úterý - třída jede na výlet a já ne, tak bych zůstala doma. Nakonec bych zůstala tak jako tak.

A teď k něčemu příjemnějšímu, včera mě navštívila K., miluju naše přátelství a víte proč? Nádherná ukázka by byla včera, obě dvě, jsme byly strašně unavené. Normální kamarádky by se snažily neusnout a bavit se, mi si ustelem na posteli/zemi a spíme. LOL, k večeru jsem ji šla doprovodit, miluju, když se pak vracím zpátky, tu atmosféru. K. jde domů kolem osmé, já ji jdu doprovodit do půli cesty (čili do druhé vesnice :D) a když se vracím zpátky, tak vidím západ slunce. A když jsem došla domů, tak -protože už bylo příjemně- se začala dělat jahodová marmeláda. Ale je výborná :3.
A víte co je strašná zlodějina? Hrášek v supermarketech! Tam mám půl kila za 50 korun, kdežto my si koupíme za pár kaček semínka a já si včera toho půl kila nasbírala. A to jsem neobrala celé, sotva čtvrtku, ani to ne. K tomu kedlubnu a borůvky a měla jsem večeři. To na vesnici miluju, všechno mám hezky pod nosem, ale to je asi tak všechno.

Božeee, za co?!

14. june 2012 at 19:32 | Scriptin |  Život
Začnu Bludištěm… Projeli jsme to, ale bylo to fajn. Od toho tleskání mě pak boleli i ruky a samozřejmě všelijaké hlášky,
Prej co dostáváme ze soli? Mléko! Nebo festival maškar :D. Ale to studio je mega malé. Takové pidi cosi. Ale kdybychom jim nenapověděli, tak to vyhrajeme. Náš tým řekne Etna a oni na to Vesuv a už to bylo. Fotky sice mám, ale nahrávat je nebudu, jsou to jen takové "držím foťák a náhodně mačkám spoušť" cosi. Ale aby se neřeklo, tak jedno velká společná a video, kde p. uč. trénují na uč. soutěž :D
A stejně nejlepší byly ty rozchody na nádraží, vypadalo jak letiště, ale co už. Já si prostě musela koupit piercing, co momentálně nosím v uchu a konečně mám bílý lak! Můžu si nalakovat na nehty union jack :D. A učitelky byly strašně v pohodě. Nic neřešily, prostě v klidu. Někteří si tam kupovali pivo a oni nic. Prej, dokud je někdo nevyfotí/nenatočí, tak to řešit nebudou :D.
A bacha, fotka je strašně kravská :DVe středu jsem zaspala a vzbudila se před obědem, nic zajímavého a dneska jsme psali písemku z češtiny a zítra píšem matiku. Popravdě? Kašlu na to, matiku nesnáším a buď budu mít tři, nebo čtyři, momentálně je to takové trošku horší trojka (3,2), takže...A zítra máme zkrácený vyučování, jdeme na exkurzy do čističky odpadních vod, no to bude nádhera :D.

A už se fakt těším na konec roku, za a) budou peníze, čili si půjdu propíchnout chrupavku v uchu, koupím roztahovák a sluchátka do mobilu a za b) vypadnu konečně ze školy a od otravných spolužáků. Lidi to strašně moc dramatizují, že prej se už nikdy neuvidíme a podobný kraviny. Já zastávám názor, že pokud se budem chtít vidět, tak se uvidíme. Stejně se budu potkávat asi jen s pěti lidma. Z toho jedna semnou bude chodit na stejný obor (částečně bohužel, částečně bohudík), další dvě jsou ze stejné vesnice, Jannie se snad budu potkávat v knihovně a s P. na srazech. Takže není co řešit a co se týče rozlučáku… ožrat se můžu i doma. No dobře, nemůžu, ale rozhodně bych si na chlastačku vybrala lepší partu, u které vím, že když kecnu nějakou osobní věc, tak to vezmou s klidem a prostě to nebudou řešit.
Hmm… Jak se tak dívám, tak se z mého "friendly" módu dostávám do "introvert" módu. Milá jsem ž jen k lidem, na kterých mi záleží a k těm, kteří se ke mně chovaj hezky, zbytek jaksi posílám do prdele. Za chvíli se tam nevlezou.

V němčině koukáme na Pád třetí říše. Já se ten film budu muset stáhnout, protože dvě části neuvidím. První jsme byla v Bludišti, druhá byla dnes, třetí bude, když se jede na výlet (já budu doma) a pak tam budu až tu čtvrtou.
Ačkoliv nevěřím, že si to myslím, ale přišlo mi Hitlera tak nějak… líto? Ne kvůli tomu co udělal, abychom si rozuměli, ale kvůli tomu, jak se asi musel cítit, když se mu celoživotní "dílo" rozpadalo pod rukama. Neospravedlňuju to, co udělal, za to by si zasloužil plynovou komoru, dvakrát a k tomu pověsit za koule do průvanu, ale jen prostě vím, jaké to je, když se člověku všechno zhroutí.

A na konec, založila jsem tumblr o Spiral: Suiri no Kizuna. Kdo mě začne followat tak má zlatého Bludišťáka! :D

fuckyeahspiral.tumblr.com


Prší, prší, jen se leje~

10. june 2012 at 20:44 | Scriptin |  Život
  • Dobře, rozpršelo se až teď, při té nádherné bouřce, ale i tak. Jen se modlím, aby mi nevypli elektriku (čili i net), než tohle dopíšu a zveřejním.
  • Ve čtvrtek jsme psali poslední srovnávací test - angličtiny. A musím nás (se) pochlubit. Matiku i češtinu jsme měli jako nejlepší ^^, tak doufám, že budem mít nejlepší i anglinu.
  • Dopadla… dobře. 83% a 56%. Mohlo to být lepší, ale aspoň jsem nad průměrem.
  • Dneska jsem zůstala doma, protože jsem pomálu nemohla mluvit a mám horečku/teplotu. Momentálně klesá, neb jsem snědla půlku paralenu a tak působí. Takže za chvilku půjdu i spát.
Modlitby nebyly vyslyšeny a tak během článku se vypla elektrika a já dopisuju ve wordu. A jelikož se mi chce spát, tak na to kašlu. Jen doufám, že to do zítřka nezapomenu.
  • Do zítřka? Hmm… článek byl rozepsán v pátek a je dokončován v neděli, nádhera co? :D
  • Ale mám dobrou výmluvu, bylo mi fakt hnusně a tak jsem ležela a spala. To sice dělám i normálně, ale to je detail.
  • Hmm… Nějakej *píp* se zase rozhodl, že do mě bude rýpat. Pro boha lidi. Mě je u prdele, že se vám hnusím, že byste mě nejradši zmlátili a tak dále. Jen mě sere, že mi s tím zaprasujete mail/zprávy >:D.
  • Kehee, zítra se fotíme, to zas bude prdel. Jen nevím co na sebe. Šaty nebo sukni? A já budu muset jít v černých silonkách! Se upeču, aneb to je tak, když ty tělový roztrhám
  • A já se konečně podívala na RRRrrr. Začíná noc. Drž hubu! :D
  • A zas jednou bodově, byl moc krátkej, tak baby to nevypadalo blbě :D

Zbourali mi dětství, parchanti!

5. june 2012 at 22:37 | Scriptin |  Život
Má se rozšiřovat silnice, či co a přitom se budou upravovat i chodníky a víte, co udělali? U chodníku, kde je takový menší svah, byl prostě kus betonu, na kterém se dalo sedět, a kousek od toho byla kus betonu v zemi, krásně se z toho sjíždělo. A oni to zbourali. Pochybuju, že to tam budou znovu budovat, mrzí mě, že už si tam nikdy s K. nesednu, že už tam nebudu dělat blbosti, jako když jsem byla prcek (to jsem i teď, ale…). Bylo to tam víc jak patnáct let! (Je mi patnáct a lozila jsem potom od jak živa, takže si k tomu připočtěte, vím já kolik let.
Asi si ťukáte na čelo, že tady píšu o jakýchsi šutrácích, ale když ono…

No dobře a teď to veselejší. Budem v telce! Tedy pokud nás zachytí kamera. 9.B jede soutěžit do Bludiště a část céčka (čili nás) tam bude jako publikum. Má to několik výhod. Uliju se minimálně na jeden den ze školy, podívám se do Ostravy (a nadýchám se smogu), podívám se jak na natáčení a celkově se strašně těším. Jen jsem zvědavá, jestli to vyhrajou. Jestli jo, spí se tam do středy do dalšího kola, když ne, balíme si saky paky a jedem domů.
Keheee, bude prča. Musíme vyrobit transparent, jen je problém - ještě nevíme, jak se družstvo jmenuje a tak nemůžem tvořit. A jó, pojedem tam příští týden v úterý a odvysílat by se to mělo příští týden v sobotu. V 920 na ČT1 tak se koukejte dívat! :D

A ještě něco málo ke škole. Příští týden píšem v pondělí diktát s češtiny, ve čtvrtek češtinu a v pátek matiku. Všechno závěrečné, ale co už. Hlavní je prolézt, což pokud tu matiku fakt extréme neposeru (a učitel se nějakým divným způsobem rozhodne, že mě bude chtít vidět i o prázdninách), tak bych měla mít při nejhorším za čtyři ^^;. A když já matiku tak nesnáším a navíc já + matika = nepřátelé na život a na smrt.
Tento čtvrtek jsou srovnávací testu z angliny - poslední, jé to dopadne.
Pfff… A úča mi dala poznámku za to, že si v hodině čtu. No můžu za to, že Stopařův průvodce galaxií je zajímavější, než zeměpis?

Můj šálek čaje

3. june 2012 at 21:02 | Scriptin |  Úvahy
Na začátek - jakožto milovnice čaje, ho musím vynachválit až do nebes. Nedokážu si představit den bez čaje. Třeba dneska jsem se musela opičit po Sakuře a udělala jsem si čaj s mlékem (a u toho sledovala DarkShadows) - obojí bylo úžasné.

A samozřejmě jsem musela namalovat i šálek, během dvaceti minut hotové (a taky to tak vypadá) a ještě k tomu je chudák vyfocený na křivo. BTW, je kreslen podle šálky od babičky, ze kterého jsem si zakázala pít, abych ho nerozbila, má pro mě vysoko citovou hodnotu.

A teď opustíme čaje a vrhneme se na to, co jsem chtěla říct/napsat už na začátku.
Můj každodenní šálek čaje je hned několik věcí,
Knihy - Nějakou tu knížku sebou tahám všude, do školy, k doktorovi, k návštěvě. Ve škole si čtu v přírodopise a v zeměpise, pak když čekám na autobus a jak jinak - doma. To mám osobně nejraději, hezky se zachumlat pod peřinu, zapnout hudbu, popíjet nějakou horkou tekutinu a číst. Ale je to strašný žrout času… no dobře není, ale já neodolám a musím číst dál.
Hudba - Mám ji puštěnou 24/7. No dobře, až na školu, nemám sluchátka k telefonu :D. Ale jinak, vstanu, zapnu počítač a na jedu na YT, dojedu ze školy a tentokrát už přemůžu svoji lenost a strčím flashku do noťasu (od jisté doby si všechny důležité věci uchovávám na flashce.)
Kreslení/Grafika - Jsem člověk co se musí kreativně vybíjet a pokud nemám krizi, tak se i vybíjím. Ale stejně mi vyhovuje, když mám krizi třeba grafickou (jako třeba teď), tak aspoň něco nakreslím a na opak. Stejně tak jak knihy, mám u sebe tužku a papír, co kdyby přišel nějaký nápad a já si ho neměla kam načrtnout, ještě bych ho zapomněla.
Internet - Oukej, přiznávám se, na netu jsem každý den. Nerd no. Když už nehraju RPG, nečtu povídky nebo něco nesleduju, tak jsem na tumbleru či nějaké jiné stránce. Ale na svou obranu musím říct, že si procvičuju angličtinu - zásadně čtu anglicky, až na pár výjimek.