Milá autobusová MHD - nesnáším tě!

7. march 2012 at 23:19 | Scriptin |  Úvahy
První článek na tomhle blogu a já ho věnuju TT, well… Tak jdeme na to.
Varování: Ve článku si autorka kňouravě stěžuje.

Opravdu ze srdce nesnáším autobusy. A řidiče dvojnásob. Už několikrát se mi stalo, že si vyjdu na autobus, sice trochu pozdě, ale přidám do kroku a jsem na zastávce v čas, ale ne, on si ten *píp* musí vyjet dřív než má, ani mi nezastaví, když už si vyjede dřív. V těchto chvílích opravdu nesnáším tu naši zapaďáckou vesničku (a taky ji nesnáším ještě kvůli tomu, že jsem prostě city bitch, ale to je vedlejší). Do školy se už nedostavím, neb další autobus jede až v jedenáct a k tomu, jen do další vesničky, takže bych šlapala ještě tři kiláky do školy, a jak naschvál když tam nejsem, probírají něco důležitého. To by byla rána, ale co teprve odpoledne, v pondělí a v pátek jedu ze školy ve dvě, takže "čésaďákem", to nám jezdí nějaká psychicky labilní řidička. Nejen, že řídí bosky (a zasmraďuje celý autobus), taky si jde nakupovat místo toho, aby nás nechala nastupovat, přivírá stařenky do dveří, nezastavuje tam kde má a ještě po nás skřéká (dobře, někteří si to zaslouží, ale…)

A teď přejdeme od stěžování na řidiče, k dlouhým cestám. Kdykoliv jedu autobusem víc jak čtvrt hodinky, udělá se mi blbě (nedostatek čerstvého vzduchu, pití, etc…), opravdu nevím, jak budu přežívat, ty raní cesty na střední. To prostě nedám. Však to znáte, udělá se vám sucho v krku, začne se vám motat hlava, tlačit vás v žaludku, bojíte se nadechnout, protože ten pán, kousek od vás, se buď týden nesprchoval/je kuřák/ je alkoholik/nebo tohle všechno dohromady a při dalším ucítění toho smradu asi vrhnete.

Na druhou stranu miluju vlaky, jsou pohodlné, prostorné, větrané a povětšinou si člověk najde i celý vagón pro sebe. Ještě v životě se mi v něm neudělalo blbě a ani jsem necítila až takový zápach, že by se mi zvedal kufr. Je sice fakt, že jsem, co se týče jízdy vlakem poněkud neohrabaná, ale ne až tak moc, abych nevěděla jak se dostat tam a tam. Jediné co mě na vlacích vadí, jsou ty někdy dlouhé řady u pokladen, takže je člověk nucen koupit si lístek v jednom z těch automatů, které zatím obsluhovala kamarádka. Takže autobus má plus - lístek si koupím u řidiče a nenervuju se s tím, jestli je dobře naťukaný a pak taky, nemají spoždění.
 


Comments

1 motyliekridla | Email | Web | 8. march 2012 at 12:29 | React

Zujímvy blog.  A aj článok,ale ja autobusom chodím rada . Mna to tam celkoom baví :D

2 Jannie | Web | 8. march 2012 at 17:05 | React

Naprosto s tebou souhlasím. Autobusy jsou prostě často používaná linka a tak se mnohdy nevyhneme nepříjemnostem. Vlaky jsou uklidňující a "povětšinou" opuštěné.

3 Michal Ernat | Web | 9. march 2012 at 13:17 | React

Zajímavý článek i blog .... a názor :)

New comment

Be advised that this discussion is moderated. Every new comment has to be approved by owner of this blog before it is displayed.

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.